FİRMA PROFİLİ

PETEKTAR Tohum San. ve Tic. Ltd. Şirketimiz tohumluk ihtiyacımızı kendi genetik kaynaklarımızdan sağlamak,Ülkemiz ekolojisine uygun, kaliteli ve ekonomik tohumlar üreterek ülke tarımına ve Türk çiftçisine katkıda bulunmak amacıyla 2010 yılında Antalya ili,Topallı Köyü’nde 40 Dönüm arazide 25 Dönüm kapalı alanda kurulmuştur. 2016 yılı itibari ile Kurşunlu köyü'nde AR-GE tesisi ve Topallı köyü'nde deneme istasyonu ile 127 dönüme ulaşmıştır. 
 
PETEKTAR Tohum San. ve Tic. Ltd. Şirketimiz tamamen kendi üretimi olan, Tarım bakanlığından üretim izni alınmış 15 adet hibrit domates tohumu çeşidi ve 8 adet hibrit hıyar tohumu çeşidi, 1 adet hibrit karpuz tohumu çeşidi,1 adet hibrit kabak tohumu ve 1 adet hibrit biber tohumu çeşidinin ticari olarak satışını yapmaktadır.

PETEKTAR Tohum San. ve Tic. Ltd. Şirketinde Hıyar, Domates, Patlıcan, Kavun, Karpuz, Kabak ve Biber hibrit tohumlarında AR-GE çalışmaları titizlikle devam etmektedir.

Tohumlarımız Uzman ekibimiz tarafından, yüksek kalite standartları ile fiziksel ve fizyolojik testlerden geçirilerek çiftçilerimize sunulmaktadır. ARGE çalışmalarımızda klasik ıslah yöntemleri ve bunları destekleyen modern teknikler kullanarak hastalıklara dayanıklı, verimli, kaliteli ve uzun ömürlü çeşitler geliştirilmektedir. Tohumda geliştirdiğimiz ıslah çalışmaları ile verim ve kalite artışı sağlanmaktadır.

Satışını yaptığımız tohum çeşitleri tamamen firmamız tarafından üretilerek bunun yanında tarımsal üretimde verim ve kalite artışı sağlıyoruz.